Drsné vystoupení Petra Fialy k uprchlíkům, ale i k Zemanovi a Rusku
Třídy plné muslimů
Na to Petr Fiala reagoval slovy: „Jsou místa v Evropě, kam se bojíte jít. V Praze si můžete chodit, kde chcete a v Brně také a tohle není v centrech Evropy, v Bruselu, Vídni. My jsme dovolili, aby se tuvytvořila ghetta, komunity, kde se žije podle jiných pravidel a na to se rezignovalo. A to je absolutně nepřijatelné. Lidé ze střední vrstvy ve Vídni vám řeknou, že jsou čtvrtě, kam nemohou dát do školy své dítě, protože nechtějí, aby chodilo do třídy, kde je 90 procent muslimů. To jej prostě ovlivní a i ta výuka vypadá jinak. Vyvarujme se chyb, které udělali ti ostatní. Přichází sem 65 procent mladých mužů, 20 procent jsou děti, 14 procent jsou ženy. Lidé sem přicházejí často z ekonomických důvodů, nejsou to vysloveně ti, kteří jsou postiženi válečným konfliktem. Není pak nemorální jim ten azyl nedat, když jim nic nehrozí.“
Podle předsedy ODS spoléháme na dva státy, které jsou buďto nespolehlivé nebo samy představují riziko. Jsme závislí na Řecku a Turecku. „Přitom zatím Řecko neudělalo vůbec nic. Mnohokrát slíbilo, jak spraví ekonomiku, omezí sociální systém, sníží státní byrokracii. Neudělalo vůbec nic, jenom tam přicházejí další peníze. Vybuduje pět hotspotů. Vybudovalo jen jeden a jen tak napůl. Má také spolupracovat s Tureckem, se kterým je od 70. let kvůli kyperské krizi na nože a kde Turecko samo je riskantní a bezpečnostně problematická země. Je to země s terorismem, která má problémy s Kurdy. Já jsem psal o tom, že hranice Evropské unie měly končit tam, kde byla historicky hranice zemí, které mají katolickou a protestantskou hranici a neměli jsme přijímat státy jako Řecko, vzhledem ke kulturním a jiným rozdílům, které budou permanentně způsobovat problémy. To jsem psal před deseti a více lety. Spoléhat na Řecko a Turecko může jen blázen a těmi blázny jsme teď všichni, protože takovouto politiku dělá naše vláda a EU,“ dokončil poněkud obšírněji odpověď Petr Fiala.
O Řecku – nyní pozitivně…
„V roce 1948-49 byl v Řecku převrat, komunisté se chtěli dostat k moci. Řada z nich zůstala tady a zapadla do společnosti. Moji rodiče jsou Řekové,“ uvedl muž středního věku. A Fiala zareagoval: „Znal jsem spoustu Řeků, kteří tady žili a nikdy problém nebyl. Kromě trochu zvláštně pro Čech znějícího jména jsme ani nevěděli, že to je Řek. To je ale něco jiného. Řecko je evropská země, nám v mnoha směrech blízká. Naši občané, kteří odcházeli do USA, když utíkali před režimem, se také chtěli integrovat a sdílet hodnoty svobodné společnosti. Nyní sem ale přicházejí lidé, kteří se integrovat nechtějí. Chtějí využívat výhody sociálního státu, bezpečnostní výhody, ale nemají zájem přijmout hodnoty společnosti, do které přicházejí. Chtějí žít podle svých pravidel a to způsobuje problém. V muslimských komunitách dlouhodobě žijících ve Švédsku a v Německu je 70procentní nezaměstnanost. To není způsobeno tím, že nemohou pracovat nebo nemají místa. Oni nechtějí pracovat. Německo muselo vytvořit 25 000 učitelských míst navíc, povolalo z penze 10 000 policistů.
Výměna na Hradě
Následoval dotaz na hledání kandidáta na prezidenta republiky. „ODS jasně řekla, že nechce, aby Miloš Zeman byl znovu zvolen do funkce,“ prohlásil Fiala. „Pro mne je Miloš Zeman člověk, který funkci prezidenta ČR nedělá dostatečně dobře a důstojně. Nevyčítám mu ty některé excesy, ale vyčítám mu, že posouvá naši zahraniční politiku na Východ, jednoznačně se snaží rehabilitovat období komunismu. Dělá to vyznamenáváním lidí, jako je pan Čuba, bývalý komunistický ministr Toman – to jsem vůbec nevěřil, že se něčeho takového vůbec dožiju. Člen ÚV KSČ dostane vyznamenání od demokraticky zvoleného prezidenta. Dělá spoustu věcí, která jsou zklamáním. On uvažuje strategicky, spoustu levicových politiků strčí do kapsy, je to těžký soupeř, ale musíme mu postavit protikandidáta a udělat všechno pro to, aby dalších pět let nevládl na Hradě.“
http://www.parlamentnilisty.cz/
Žádné komentáře:
Okomentovat